Recenzja Samsung Gear VR

Samsung Gear VR – recenzja

Gear VR od Samsunga to aktualnie najpopularniejsze gogle służące do obsługi wirtualnej rzeczywistości dostępne w sprzedaży. Wpływa na to duża dostępność aplikacji, które urządzenie obsługuje oraz stałe wzbogacanie oferty. Dzięki temu, Gear VR staje się urządzeniem, po które użytkownicy często i chętnie sięgają. Oprócz samych gogli, wersja trzecia urządzenia, posiada także w zestawie specjalny kontroler, który ułatwia i usprawnia użytkowanie urządzenia. Dzięki takiemu połączeniu, korzystanie z Gear VR staje się jeszcze bardziej wygodne i intuicyjne.

Najnowsze gogle Gear VR to już trzecia wersja tego urządzenia. Nowe Gear VR zostało zaprojektowane z myślą o posiadaczach najnowszego smartfona Samsung Galaxy S8, ale może być także bez problemu wykorzystywane również przez użytkowników poprzednich generacji Galaxy, a więc modeli S7 oraz S6.

Samsung Gear VR – wygląd

Gogle wykonane są z mocnego i solidnego plastiku. Do nieprzyzwyczajonych do takich gabarytów użytkowników mogą one początkowo wydawać się dość duże i toporne. Takie wrażenie znika, kiedy przyzwyczaimy się do ich regularnego zakładania, tym bardziej, że są lekkie. Z prawej strony producent umieścił dotykowy panel sterowania oraz przycisk służący do powrotu do poprzedniego menu. Obok niego znajduje się także pokrętło służące do regulowania poziomu głośności dźwięku. Takie rozmieszczenie sterowania jest intuicyjne więc każdy użytkownik szybko opanuje podstawy obsługi urządzenia. Gogle mogą być dopasowane do obwodu naszej głowy za pomocą rzepów, co zwiększa wygodę z korzystania z nich oraz zapobiega przypadkowemu zsuwaniu się urządzenia. Telefon umieszcza się na wtyk microUSB. Nie ma obaw o to, że smartfon przypadkiem może wypaść, jest bowiem solidnie i stabilnie zamocowany, co sprawia, że możemy bez obaw poruszać się w założonych goglach. We wnętrzu gogli została umieszczona miękka pianka, która zapobiega otarciom twarzy podczas korzystania z urządzenia.

Jak działają gogle Samsung Gear VR?

Interfejs w Gear VR jest intuicyjny, z jego obsługą poradzi sobie każdy, nawet całkiem początkujący użytkownik. W pierwszym kroku należy umieścić swój smartfon w goglach, a następnie założyć je na głowę. Po założeniu gogli przed oczami zobaczymy wirtualny pokój, w którym wyświetla się menu z wszystkimi obsługiwanymi aplikacjami. Brakujące aplikacje można zainstalować zarówno za pomocą aplikacji dostępnej na telefonie, jak i z poziomu samych gogli. Urządzenie zapewnia kąt widzenia 100 stopni oraz dopasowywanie ostrości obrazu za pomocą pokrętła. Dzięki temu, każdy użytkownik może dopasować parametry obrazu do swoich indywidualnych preferencji. Smartfon po założeniu gogli odblokowuje się samodzielnie za pomocą czujnika zbliżeniowego, w który są wyposażone gogle. Gear VR jest zasilane za pomocą baterii telefonu, nie ma więc konieczności ich doładowywania i są zawsze gotowe do użycia.

Samsung Gear VR czy warto?

Gogle Gear VR to gadżet, który z pewnością docenią nie tylko miłośnicy wirtualnej rzeczywistości. Oprócz szeregu zalet, które posiadają, ich wadą jest jednak ciągle dość ograniczony dostęp do obsługiwanych treści oraz przeznaczenie jedynie do flagowców Samsunga od modelu Galaxy S6 wzwyż. Obecnie najbardziej opłacalny jest zakup trzeciej i najnowszej zarazem generacji gogli, które są ulepszoną wersją Gear VR 2 i oferują większy zakres obsługi oraz posiadają dodatkowo dołączony do zestawu kontroler. Osoby, które lubią najnowsze technologie oraz chętnie grają w gry na pewno docenią funkcje oferowane przez Gear VR.

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *