Samsung gear 360 – recenzja

Kamery 360 to świetne rozwiązanie dla ludzi, którzy dużo podróżują i chcą pochwalić się swoimi wspomnieniami bliskim w jak najlepszy sposób. Niedawno firma Samsung wypuściła na rynek kamerę, która umożliwia kręcenie w 360 stopniach. Urządzenie to samsung gear 360.

Samsung Gear – wygląd i jakość wykonania

Druga generacja Gear 360 została nieco zmniejszona względem swojego poprzednika. Dzięki temu stała się ona o wiele bardziej poręczna. Głowa kamery została zmniejszona, dzięki czemu nie prezentuje się tak kosmicznie, jak poprzednik. Trójnóg został zastąpiony poręcznym uchwytem z płaskim spodem, dzięki czemu istnieje możliwość umieszczenia kamery na statywie. Z przodu kamery uwagę przykuwa spust migawki i niewielkich rozmiarów wyświetlacz, na którym prezentują się informacje, takie jak ilość baterii do wykorzystania (niewymienna pojemność 1160 mAh), tryb nagrywania, i czas długości filmy, który pozostał do zapełnienia kardy microSD. Po prawej stronie możemy dostrzec przycisk uruchamiający Bluetooth oraz przycisk pełniący funkcję ,,wstecz”, natomiast w dolnej części widnieje wykonany z gumy okrąg, który umożliwia trzymanie kamery na płaskich powierzchniach. Po lewej stronie zamontowana została zaślepka ukrywająca kartę micro SD (pojemność maks. 256 GB). Po obu stronach kamery zlokalizowane są mikrofony oraz scalane diody, które ukazują pracę urządzenia. W zestawie znajduje się kamera, smyczka, futerał oraz kable USB.

Mobilna aplikacja i połączenie

Niestety tutaj należy wspomnieć o pewnej wadzie Samsung Gear 360, którą jest możliwość połączenia kamery jedynie z wybranymi smartfonami marki Samsung. Jest to niestety konieczność, ponieważ ta konieczność upłynnia działanie urządzenia. Ta wersja w porównaniu do poprzednika została rozszerzona o możliwość połączenia jej w większą ilością telefonów marki Samsung. Niestety w przypadku różnych modeli, dostępność poszczególnych funkcji może być ograniczona.

Obsługa Samsung Gear 360

Obsługa tej kamerki nie jest skomplikowana. Można nią sterować w dwojaki sposób, czyli poprzez zainstalowanie specjalnej aplikacji na swój telefon lub bez korzystania z telefonu komórkowego. Tego typu urządzenie rejestruje dwa osobne filmy, które układają się w płaski film. Jest to niestety czasochłonne. Dzięki temu urządzeniu możemy nagrywać filmy w rozdzielczości 3840 x 1920, jednak kamerka intuicyjnie nagrywa filmy w rozdzielczości 2560 x 1280, aby zapewnić urządzeniu maksymalny czas pracy. To obecnie najlepsza opcja na rynku spośród rynkowych kamer sferycznych.

Samsung Gear 360 – funkcje kamery

Aplikacja do tej kamery jest naprawdę udana. Każdy użytkownik ma 4 główne tryby pracy, czyli zdjęcie, film, film poklatkowy i wideo zapętlone. Mamy tutaj również możliwość HDR, korekty ekspozycji, ustawienie balansu bieli, dobór timera i jakości nagrań. Istnieje możliwość wymuszenia trybu nagrywania z jednego obiektywu. Zaawansowane technologie umożliwiają też ustawianie ISO, wyciszenie szumów wiatru i automatyczną korektę kąta, czyli ustawianie horyzontu, kiedy kamera jest przekrzywiona.

Podsumowując to świetne urządzenie, które ma wiele zalet:

  • prostą obsługę,
  • wbudowany ekranik,
  • pojemny akumulator,
  • najlepszą jakość obrazu sposób produktów na rynku,
  • odporność na kurz i zalanie wodą. 

You Might Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *